Drugi uzastopni poraz Terzića, imenjak savladao Borusiju iz Dortmunda

Sport

Edin Terzić doživio je drugi uzastopni poraz na klubu njemačkog bundesligaša. Fudbaleri Borusije Menhengladbah savladali su svoje imenjake iz Dortmunda rezultatom 4:2 u prvoj utakmici 18. kola njemačke Bundeslige.

Interesantan meč dao je naslutiti već poslije 60 sekundi igre kada je domaćem timu nakon VAR intervencije poništen gol.

Sve je bilo čisto u 11. minutu kada je Niko Elvedi (Nico) domaće doveo u vodstvo. Samo 11 minuta kasnije Dortmund je uzvratio, a nakon jedne ubačene lopte Erling Holand (Haaland) je poravnao. Norvežaninu je trebalo tek šest minuta za novi gol, a nakon vodstva od 2:1, sve je otišlo na stranu domaćih.

Do poluvremena su izjednačili, a zatim s dva gola u nastavku stigli do potpunog preokreta.

Autor: Avaz.ba